Turite klausimų mūsų specialistui?
- Pasirinkite artimiausią padalinį.
- Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Pasėlių purškimas – neatsiejama šiuolaikinės intensyvios žemdirbystės dalis. Savaeigiai purkštuvai ūkiuose dirba nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Tad jų darbo efektyvumas – labai svarbus veiksnys, įtakojantis viso ūkio darbo rezultatus.
Ūkininkavimo būdą lemia gamtiniai, socialiniai bei ekonominiai veiksniai, o taip pat ūkininko asmeninė nuomonė, tradicijos, patirtis. Atsižvelgiant į ūkininkavimo būdą, Lietuvoje skiriami du žemės ūkio tipai – ekologinis arba intensyvusis chemizuotas.
Lietuvoje ekologinis ūkininkavimas sparčiai populiarėja ir šiandien siekia iki 10 proc. visų dirbamos žemės plotų. Pasirinkus tokį ūkininkavimo variantą augalų purškimas taip pat yra aktualus, kadangi atsiranda ekologinių produktų, skirtų augalų priežiūrai. Pasirinkus intensyvų chemizuotą ūkininkavimo būdą, pasėliai įvairiais preparatais purškiami nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Tai padeda išvengti piktžolių, augalų ligų, pagerinti dirvą ir pasiekti geresnių derlių. Ką daryti, kad purškimui skirtos veiklos sąnaudos ne augtų, o mažėtų?
Šis klausimas aktualus kiekvienam ūkiui, nes purkštuvas yra intensyviausiai dirbanti žemės ūkio technika ir sumažėję šios veiklos kaštai stambiame ūkyje gali virsti sutaupytais keliasdešimt tūkstančių eurų per metus. Žemės ūkio technika Baltijos šalyse prekiaujanti bendrovė „Dotnuva Baltic“ Lietuvos rinkai pasiūlė savaeigį „Agrifac ENDURANCE“ purkštuvą, turintį net 8 tonų talpos baką. Tai vienas didžiausių keturiais ratais varomų savaeigių purkštuvų.
„Ar tai įmanoma?“, – daugeliui kils toks klausimas.
„Taip, – sako bendrovės „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininkas Algimantas Gyvis. – Daugelis Europos javų augintojų hektarui vidutiniškai sunaudoja iki 100 litrų skysčio, tuo tarpu žemdirbiai Lietuvoje dvigubai daugiau – 200 litrų. Taigi dvigubai daugiau laiko sugaištama ir purškimui, išauga degalų sąnaudos bei greičiau dėvisi purkštuvas“.
Specialisto teigimu, purškimo laiko ekonomija labai aktuali ir rapsų augintojams, nes saugant bites neleidžiama šių kultūrų chemikalais purkšti dieną. Dirbant vasarą, kai naktys trumpos, laiko sąnaudos yra labai svarbus veiklos efektyvumo veiksnys. Tad šiuo atveju ypač praverstų savaeigis purkštuvas su dideliu baku.
„Todėl džiaugiamės galėdami pasiūlyti Lietuvos rinkai naująjį „Agrifac ENDURANCE“ savaeigį purkštuvą su 8 tonų talpos baku bei viena pažangiausių technologijų – išskirtine skysčio išpurškimo sistema „HighTechAirPLUS““, - pasakoja A. Gyvis.
Kas gi yra toji „HighTechAirPLUS“ išpurškimo sistema? Ji leidžia kokybiškai išpurkšti net ir mažesnius nei 100 l/ha skysčio kiekius. Skystis iš purkštukų išstumiamas su papildomu oro srautu, kuris jį skaido į norimo dydžio lašelius. Operatorius turi galimybę pasirinkti reikiamą lašelio dydį pagal oro sąlygas. Tam nereikės keisti purkštukų, darbinio greičio ar kitų parametrų. Užteks tik kompiuterio ekrane nustatyti norimo lašelio dydžio simbolį.
„Ši technologija norimą lašelio dydį užtikrina nepriklausomai nuo purkštuvo važiavimo greičio. Atlikti bandymai parodė, kad naudojant 100 l/ha, pasėlių padengimo kokybė buvo geresnė nei naudojant įprastinius viensraučius ar dvisraučius purkštukus ir purškimui naudojant 200 l/ha skysčio. O jeigu dar 8-ių tonų talpos purkštuvas, tai vieno bako skysčio užtenka kokybiškai nupurkšti net 80 hektarų“, – aiškina „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininkas.
„HighTechAirPLUS“ sistema yra paprasta ir patikima. Tai ilgametės savaeigių purkštuvų gamyklos „Agrifac“ sukauptos patirties bei glaudaus bendradarbiavimo su ūkininkais rezultatas. Tuo tarpu daugelis kitų gamintojų panšiems rezultatams pasiekti naudoja ypač sudėtingas, specialios priežiūros reikalaujančias sistemas,
Pasak pašnekovo, „Agrifac“ purkštuvus ūkininkai renkasi ne tik dėl taupyti padedančių purškimo technologijų, bet ir dėl puikaus manevringumo, aukščio, kuris padeda dirbti nežalojant pasėlių, purškimo sijų stabilumo bei ilgaamžiškumo.
Atsižvelgiant į ūkininkų, dirbančių su populiaruoju 5 tonų talpos „Agrifac CONDOR“ modeliu, poreikius, gamykla sistemą „HighTechAirPLUS“ montuoja ir į šį savaeigį purkštuvą.
„Žemės ūkio technikos inovacijų lydere laikoma bendrovė „Agrifac“ visada vienu žingsniu priekyje savaeigių purkštuvų inovacijose bei gamyboje. Džiaugiamės, kad galime šią techniką pasiūlyti ir Lietuvos ūkininkams“, - sako A. Gyvis.
Visus, norinčius savo akimis pamatyti ir išbandyti šią naują techniką, bendrovė „Dotnuva Baltic“ spalio 20 d. (ketvirtadienį) 11 val. kviečia į Lauko dieną, kuri vyks S. Dambrausko ūkyje, Daukšių km., Kėdainių raj. Demonstravimo metu purkšdami nuo 50 l/ha iki 200 l/ha normomis visi kartu įvertinsime padengimo kokybę.
Turite klausimų mūsų specialistui?
Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.