Ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ nariai lankėsi modernizuotose Labūnavos ŽŪB fermose

15-11-2021

Ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ nariai, ieškodami savo ūkiams tinkamų sprendimų, keliauja po ūkius, kuriuose dirba skirtingų gamintojų įranga. Vienas iš tokių ūkių, kuriame lankėsi pieno ūkių savininkai – Labūnavos žemės ūkio bendrovė Kėdainių rajone.

Šiame ūkyje senos, dar prieš penkis dešimtmečius statytos fermos pritaikytos laisvam gyvulių judėjimui ir automatizuotam melžimui olandiškais Gemini robotais, kuriuos gamina kompanija „BouMatic“. Rekonstruojamuose tvartuose taip pat diegiama ir kita įmonės „Dotnuva Baltic“ atstovaujamų gamintojų gyvulininkystės ranga.

Žemės ūkio bendrovėje jau rekonstruotos dvi fermos, kuriose karves melžia 4 robotai, trečiosios fermos atnaujinimą ir pritaikymą automatizuotoms sistemoms planuojama pabaigti iki gruodžio vidurio. Per kelis ūkio modernizavimo etapus iš viso bus įdiegta 10 gamintojos „BouMatic“ melžimo robotų.

„Bendrovėje naudojama įvairių gamintojų technika, ne tik įsigyta iš įmonės „Dotnuva Baltic“. Galėjome įsigyti bet kurio gamintojo įrangą, tačiau renkantis robotus man svarbūs buvo du dalykai. Pirmiausia – melžimo principas, kai melžikliai uždedami ne per šoną, o per galą – taip gyvuliai mažiausiai blaškomi. Antras dalykas – galimybė robotus lengvai pervežti į kitą vietą, nes jau iš gamyklos jie pristatomi surinkti ir veikiantys, tad gali statyti, kur nori“, – „BouMatic“ įrangos pasirinkimo kriterijus atskleidė bendrovės vadovas Simonas Greičius pieno ūkių robotizacijos galimybėmis besidomintiems ūkininkams.

Ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ nariai lankėsi modernizuotose Labūnavos ŽŪB fermose
Labūnavos žemės ūkio bendrovės pirmininkas Simonas Greičius sako, kad pasirinko BouMatic Gemine melžimo robotus dėl išskirtinio melžimo principo ir galimybės juos statyti, kur nori.

Užtikrindamos gyvulių gerovę, automatizuotos melžimo sistemos leidžia ne tik mažinti žmonių skaičių, bet ir didinti primilžius, nes karvės melžiamos dažniau. Labūnavos bendrovėje per parą karves robotai melžia nuo 2,6 iki 2,8 karto.

Pasak bendrovės pirmininko, renkantis robotą svarbiausia, ne kiek karvių, o kiek pieno viena sistema gali melžti. Jis sutiko, kad šiuo metu Labūnavos bendrovėje dirbantys robotai pergrūsti gyvulių, nes vienas robotas melžia apie 55 karves, tačiau pabaigus rekonstruoti trečią fermą ši problema bus išspręsta. Vieno roboto pajėgumai – 3 600 l pieno per parą.

Pristatydamas bendrovės „Dotnuva Baltic“ siūlomus sprendimus, fermų įrangos projektų vadovas dr. Genadijus Vorobjovas pirmiausia atkreipė dėmesį į visiems gerai žinomą statistiką, kad pieno ūkių Lietuvoje drastiškai mažėja, tačiau, jo skaičiavimais, maždaug 450 ūkių, laikančių nuo 50 iki 150 karvių, yra potencialūs melžimo robotų pirkėjai, nes ieško ūkių plėtros ir efektyvinimo sprendimų. Tarp jų – ne tik melžimo, bet ir šėrimo, mėšlo šalinimo darbų automatizavimas, mat bendrai jiems tenka apie 80 proc. darbo ir energijos sąnaudų visame pieno gamybos technologiniame procese.
 

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką