Turite klausimų mūsų specialistui?
- Pasirinkite artimiausią padalinį.
- Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Mums svarbu, kad būtų investuojama į žemės ūkio mokslą, todėl tęsiame bendradarbiavimą su VDU Žemės ūkio akademija. Kartu su kanclere Astrida Miceikiene buvo priimtas sprendimas dalį 2021 metų parodų mokesčio pervesti į Žemės ūkio akademijos naujai steigiamą žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą, kurio pagrindinis tikslas yra žemės ūkio mokslo plėtra.
VDU Žemės ūkio akademijos išskirtinumas ir stiprybė – įvairiomis kryptimis vystomas aktyvus bendradarbiavimas su verslu. Plačiajai visuomenei šį faktą puikiai iliustruoja VDU ŽŪA vykstančios parodos. VDU Verslo ir socialinės partnerystės centrui aktyviai bendradarbiaujant su verslo atstovais buvo sukurta visa tokio didelio masto parodoms reikalinga infrastruktūra. O šiam kelerius metus trukusiam investiciniam projektui einant į pabaigą, aktyvi jo dalyvė UAB „Dotnuva Baltic“ paskatino ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. Nuspręsta kurti žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą.
„Per daugiau nei du dešimtmečius trunkantį parodų organizavimo laikotarpį šių renginių apimtys nuolat augo, reikalaudamos ir atitinkamai sutvarkytų erdvių bei pastatų. Dar 2007 m. su verslo partneriais ėmėmės įgyvendinti didžiulį investicinį projektą, kuris jau pasiekė finišo tiesiąją. Todėl buvo pradėta ieškoti naujų bendradarbiavimo formų - apsispręsta kurti VDU Žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą, kuris būtų skirtas ne tik VDU ŽŪA parodų infrastruktūros reikmėms, bet ir žemės ūkio mokslo plėtrai. Pradžia fondo steigimui jau padaryta: su UAB „Dotnuva Baltic“ pasirašyta paramos teikimo sutartis, kurios pagrindu parama skirta parodų infrastuktūros reikmėms ir žemės ūkio mokslo plėtrai“, – pasakoja VDU Verslo ir socialinės partnerystės centro Parodų organizavimo skyriaus vadovė dr. Rima Pranaitienė.
UAB „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus Dangio Valaičio teigimu, ši įmonė su VDU ŽŪA bendradarbiauja nuo pat savo susikūrimo prieš 25 metus. Ji buvo ir pirmuosius žingsnius žengiančių žemės ūkio parodų dalyvė, ir šiuo metu yra aktyvi akademijos partnerė įvairiuose bendruose projektuose.
„VDU ŽŪA reikšmė šalies agrosektoriui yra be galo didelė. Pandemija atskleidė, kaip svarbu turėti stiprią vietos maisto tiekimo grandinę, kurią sukurti be modernaus žemės ūkio būtų neįmanoma.
Iš kairės: prof. dr. Aušra Blinstrubienė, Dangis Valaitis, prof. dr. Astrida Miceikienė, Daiva Kizerskienė, dr. Rima Pranaitienė.
Visiems aišku, kad reaguodamas į naujus iššūkius bei siekdamas konkuruoti globaliose rinkose žemės ūkis turi labai sparčiai keistis, tobulėti, diegti inovacijas. O svarbiausias vaidmuo kuriant naujoves neabejotinai tenka mokslui“, – iniciatyvą steigti VDU Žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą argumentuoja D. Valaitis. Pats būdamas VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto absolventas UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius teigia neabejojantis, kad jaunimas pasirinkdamas studijas VDU ŽŪA kartu pasirenka ir perspektyvų karjeros kelią, nes akademija ugdo profesionalus, laukiamus verslo įmonėse bei pajėgius kurti nuosavus verslus.
UAB „Dotnuva Baltic“ Rinkodaros skyriaus vadovė Daiva Kizerskienė atkreipia dėmesį, kad nemažą dalį įmonės darbuotojų komandos sudaro VDU ŽŪA absolventai. Ir tai yra svarbus VDU ŽŪA absolventų žinių bei kompetencijų pripažinimas.
VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė prognozuoja, kad švietimo sistemoje netolimoje ateityje turėtų įvykti pokyčių žemės ūkio krypties studijoms palankia linkme ir VDU ŽŪA galės įgyvendinti naujas studijų programas bei parengti daugiau agrosektoriuje laukiamų specialistų.
„Džiaugiamės UAB „Dotnuva Baltic“ iniciatyva ir tikimės, kad tai bus geras pavyzdys kitiems mecenatams. Akademijoje turime idėją atgaivinti Verslo ir socialinių partnerių patariamąją tarybą, kuri patartų kancleriui akademijos vystymo klausimais, nes kuo glaudžiau susitelksime, tuo geriau galime strateguoti veiklas, naudingas verslui ir aukštajam mokslui. Globalizacija kelia iššūkių, bet atveria ir naujų galimybių. Vien pastarojo meto logistikos sutrikimai atskleidė, kaip svarbu vystyti nacionalinį žemės ūkį ir jame diegti pridėtinę vertę kuriančias inovacijas“, – studijų, mokslo ir verslo partnerystės svarba įsitikinusi A. Miceikienė.
*Informaciją parengė „VDU Žemės ūkio akademija“
Turite klausimų mūsų specialistui?
Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.