Turite klausimų mūsų specialistui?
- Pasirinkite artimiausią padalinį.
- Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Kovo pirmosiomis dienomis vyko trys praktinės konferencijos gyvulininkystės ūkių šeimininkams. Jų metu net penki pranešėjai dalijosi patarimais, kaip auginti, modernizuoti pieno ūkius ir didinti jų pelningumą.
Pagrindiniai klausimai, į kuriuos ieškota atsakymų šių seminarų metu:
Pasak vieno pranešėjų Aleksandr Brailian, „Siloking“ gamyklos atstovo, taikant skirtingas šėrimo sistemas pašarų praradimai dėl pakrovimo netikslumo, klaidų, nubyrėjimo gali siekti 10-20 procentų. Tačiau gyvulius šeriant su „Siloking“ savaeigiu maišytuvu-dalytuvu, pašarų nuostoliai siekia vos 0,5 proc.
Savaeiges mašinas, anot svečio iš gamyklos, Vokietijoje dažnai renkasi šeimos ūkiai, auginantys 100–120 karvių, nes visam šėrimo procesui nuo pašarų pakrovimo iki išdalijimo užtenka 20–25 min., o visą darbą atlieka viena mašina su vienu operatoriumi.
„Dotnuva Baltic“ fermų įrangos specialistas Alfonsas Genys seminare pristatė ir įmonės diegiamus fermų sprendimus. „BouMatic Gemini“ melžimo robotai, mėšlo šalinimo technologijos, „Pellon“ automatizuota šėrimo sistema, „Butler Gold“ pašarų pristūmimo robotas, karvių komfortui skirtos vandens lovos – tai jau naudojama šalies pieno ūkiuose.
Tuo tarpu „Kauno grūdų“ atstovas Vytautas Žilvytis pasidalino patirtimi, kurią sėkmingai taiko jau keletą metų su didžiosiomis šalies bendrovėmis bei individualiais ūkiais, – tai kombinuotųjų pašarų gamyba pagal suderintą receptūrą pas profesionalų gamintoją. Vytautas pabrėžė, kad pasitikėjimu grįstas bendradarbiavimas tarp gamintojo ir ūkio atstovų leidžia kontroliuoti žaliavų savikainą pašare, sutaupyti bei užtikrinti pašarų kokybę.
Seminarų teorinę dalį užbaigė Gediminas Liaudanskas iš UAB „Investra“. Pranešėjas pasidalino informacija, kokios ES paramos galimybės gyvulininkystės ūkiams numatytos 2022 metais. Be tikslios informacijos ir patarimų, kaip tinkamai suvaldyti paramos gavimo procesus bei terminus per artimiausius teikimus, Gediminas pasidalino ir žinomais paramų planais vėlesniam laikotarpiui. Anot pranešėjo, 2023–2027 m. laikotarpio KPP biudžetas ir prioritetai jau sudėlioti – šiuo periodu rėmimo kryptys ir toliau bus smulkūs-vidutiniai ūkiai, tvarus ūkininkavimas bei jaunųjų ūkininkų rėmimas.
Praktinėse seminarų dalyse vyko prikabinamo ir savaeigio „Siloking“ demonstracijos.
Dalinamės seminarų ciklo informacija ir įrašu
Jei neturėjote galimybės sudalyvauti gyvai, kviečiame išklausyti pranešimus ir stebėti demonstraciją virtualiai. Atsisukite jums rūpimas temas:
4:58 - „Siloking“ Lietuvoje, R. Mankevičius, UAB „Dotnuva Baltic".
9:20 - Savaeigio „Siloking“ pristatymas, A. Brailian, SILOKING gamykla, Vokietija
39:25 - Kodėl verta gaminti kombinuotą pašarą pas profesionalų gamintoją? Vytautas Žilvytis, AB „Kauno Grūdai“
58:45 - Fermų įrangos sprendimai, Alfonsas Genys, UAB „Dotnuva Baltic"
1:09:30 - Kokios ES paramos galimybės gyvulininkystės ūkiams 2022 metais? Gediminas Liaudanskas, UAB „Investra“
1:43:00 - Demonstravimas ūkyje
Turite klausimų mūsų specialistui?
Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.