Pašarų ruošimo technikos demonstracijų diena: kaip šienauti našiau?

26-05-2022

Gegužės 25 d. Kelmės r. Vytauto Vaišvilos ūkyje vyko tradicinis „Dotnuva Baltic“ pašarų ruošimo sezono atidarymas. Lauko dienoje šiais metais itin daug kalbėta apie našią šienapjūtę, kokybiškai paruošto pašaro svarbą bei techniką, padedančią tai pasiekti. Taip pat pristatyta ir naujovė pašarų ruošimo technikos asortimente – juostinis grėblys „Reiter“ bei jo veikimo technologija, užtikrinanti greitą darbą ir švarų pašarą.

Į renginį iš toli kelią rodė po dangų sklandantis milžiniškas aitvaras, o išrikiuota gausi technikos ekspozicija dar iki renginio pradžios kūrė progas pokalbiams ir diskusijoms. Tardamas sveikinimo žodį „Dotnuva Baltic“ pardavimų vadovas Dangirius Belopetravičius sakė, kad našumas šienapjūtėje tampa vis svarbesnis dėl nenuspėjamų orų ir kitų ūkio darbų, dažnai pareikalaujančių dėmesio būtent tuo metu, kai vyksta šienavimas. Įmonės atstovas pasidžiaugė naujais ir jau pasiteisinusiais sprendimais, leidžiančiais šienauti greičiau ir nesumažinti pašaro kokybinių rodiklių. Baigdamas kalbą pardavimų vadovas linkėjo gausiai susirinkusiems svečiams gero renginio ir jų šienapjūtę lengvinančių sprendimų.

Pašarų ruošimo technikos demonstracijų diena

Šiemet lauko dienoje „Dotnuva Baltic“ pristatė patikimumu jau daug metų garsėjančias pašarams ruošti skirtas „Kverneland“ mašinas: skirtingų tipų pakabinamas ir prikabinamas šienapjoves su plaušintuvais ir be jų, grėblius, vartytuvus. Šiemet itin daug dėmesio skirta šienapjovių junginiams, kurie padeda užtikrinti greitą žolės nupjovimą. Demonstruoti du šienapjovių junginiai, pirmasis be plaušintuvo, o antrasis – su plaušintuvu. Kalbėdamas apie pakabinamų rotacinių diskinių šienapjovių Kverneland 5087 M kombinaciją „Dotnuva Baltic“ pašarų ruošimo technikos specialistas Romualdas Mankevičius pažymėjo, kad tai puikus pasirinkimas pjaunantiems didesnius pievų plotus. Ši technika tinkama dirbti su mažos galios traktoriais, nes pasižymi mažu svoriu, o darbinis plotis išties didelis – 8,70 ir 9,50 m.

kaip šienauti našiau

Pristatydamas prikabinamą diskinę šienapjovę „Kverneland 4336 CT“ su BX transporteriu pašarų ruošimo technikos specialistas pažymėjo, kad ši kombinacija gali suformuoti skirtingo pločio (nuo 0,7 m iki 2,2 m) pradalges, o juostiniu transporteriu BX dvi pradalges galima suguldyti vieną šalia kitos. Naudojant plaušintuvą, nupjauta žolė džiūsta greičiau, nes suformuojama itin puri pradalgė. Pristatymo metu taip pat pažymėta, kad „Kverneland“ šienapjovės gaminamos su apvaliais diskais. Apvalios formos diskai gerokai mažiau jautrūs susidūrimui su akmenimis ar kitais pašaliniais objektais.  

Pademonstravus žolės pjovimo mašinas atėjo metas grėblių demonstracijai. Lauko dienoje pristatyti klientų pripažinti ir pamėgti „Kverneland“ grėbliai 9584 C ir 9670 S VARIO, tačiau lauko dienos žvaigždė buvo įmonės „Dotnuva Baltic“ pristatoma naujiena – juostinis grėblys „Reiter RESPIRO R9 profi“.

Kverneland grėblių pristatymas

Juostiniai grėbliai – tai naują grėbimo technologiją pristatantys įrengimai. Ši technologija turi daug pranašumų, vienas iš esminių yra ypač kokybiško pašaro paruošimas. Jame gerokai mažesnis kiekis žemių, todėl pašaras vertingesnis ir skanesnis gyvuliams. Ypatingai švelnus žolės paėmimas nesusmulkina net dobilų ar liucernų lapelių. Grėblys pradalges suformuoja purias, greitai džiūstančias bei laidžias orui ir saulės spinduliams. Jos vienodo pločio ir be akmenų, todėl ženkliai padidėja našumas dirbant su presu ar savaeigiu smulkintuvu. Rečiau sulaužomi smulkinimo peiliai. Efektyviai grėbia tiek ką tik nupjautą žolę, tiek šiaudus. Diržiniai grėbliai mažiau pažeidžia jau pradėjusius augti augalus, todėl greičiau sulaukiama sekančios žolės.

Paskutiniai į demonstracijų lauką išvažiavo „CASE IH“ presai RB545 SILAGE PACK ir RB455 VC RC, o R. Mankevičius papasakojo esminius skirtumus tarp kintamos ir pastovios kameros presų. Pasak specialisto, lauko dienoje demonstruotas kintamos kameros presas CASE RB455 pasižymi tuo, kad  leidžia dirbti važiuojant dideliu greičiu, o suformuoto ritinio tankis yra didelis. Technologija taip pat leidžia užtikrinti gerą pašaro kokybę.

O ritinių preso „CASE IH RB545 SILAGE PACK“ demonstracija puikiai atitiko pagrindinį šių metų lauko dienos šūkį, kviečiantį šienavime ieškoti dar daugiau našumo. Šis presas yra su integruotu vyniotuvu, kur vienas žmogus atlieka visą žolės konservavimo į ritinius procesą. Taip taupomas laikas ir mažinami pašarų ruošimo kaštai. Presą sudaro 2,1 m rinktuvas ir 20 smulkinimo peilių, kurie sudaro standartinę komplektaciją. Nors paprastai dirbti su visais 20 peilių neapsimoka dėl didesnio galios ir degalų poreikio, tačiau idealu naudoti jų grupes po 10 peilių, taip negaištant laiko peiliams galąsti. Verta pažymėti ir tai, kad kiekvieno naujo ritinio gamyba pradedama nuvalytais peiliais – jie automatiškai įtraukiami ir vėl išstumiami kas kartą išstumiant ritinį iš kameros.

Case traktorių paroda

Šį presą nuo užsikimšimo saugo dvi sistemos. Viena jų – nuleidžiamas masės tiekimo dugnas, kita – iš kabinos hidrauliškai valdoma sankaba, kuri atjungia kimštis bepradedantį tiekimo mechanizmą nuo presavimo kameros. Atjungus masės tiekimo mechanizmą, presavimo kameroje ritinys surišamas ir išstumiamas ant vyniojimo stalo. Kabinoje vėl įjungus hidrauliškai valdomą sankabą, tiekimo mechanizme esantis „kamštis“ be jokių trikdžių pastumiamas į tuščią kamerą.

„Išskirtinė ši mašina dar ir dėl dviejų rišimo aparatų standartinėje įrangoje – ritinį galima rišti tiek tinklu, tiek specialia plėvele, kuri mažiau tempiasi, nėra tokia lipni, kaip presavimo, todėl masę labiau suspaudžia. Paprastai ritinį reikia apvynioti šešiais sluoksniais plėvelės. Mūsų preso atveju užtenka keturių sluoksnių, nes ritinys 2,5 karto surišamas plėvele. Taip taupoma ir plėvelė, ir pinigai, o plėvelę nuimant nuo pašaro jos dar ir nereikia atskirti nuo tinklo, tad taupomas ir laikas jau šeriant gyvulius“, – pastebėjo pašarų ruošimo technikos ekspertas Romualdas.

Traktoriaus pristatymas parodoje

Lauko dieną užbaigė padėka ūkio šeimininkui ir jo šeimai už pagalbą organizuojant demonstraciją. Ūkininkas Vytautas Vaišvila trumpai papasakojo apie savo ūkio istoriją ir dabartį, pasidalino įspūdžiais apie renginį ir trumpai papasakojo ūkio augimo planus. „Dotnuva Baltic“ komanda dar kartą dėkoja Vytautui, jo šeimynai ir visiems apsilankiusiems lauko dienoje – tegu ši šienapjūtė būna sėkminga oru, užtikrinta pašarų kokybe ir, žinoma, kaip niekad naši!

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką