Turite klausimų mūsų specialistui?
- Pasirinkite artimiausią padalinį.
- Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Šią vasarą purkštuvų gamintojas „Agrifac“ rengia naujojo savaeigio purkštuvo Condor Endurance II pristatymo turą po visą Europą. Lietuvoje buvo pirmoji turo stotelė – liepos 23 dieną Babtyno-Žemaitkiemio dvare surengtas naujojo gaminio pristatymo renginys. Renginį aprašė naujienų portalas www.manoukis.lt, todėl dalijamės jų parengtu tekstu ir renginio akimirkomis.
Ūkininkams gerai žinomas purkštuvų gamintojas „Agrifac“ Europos rinkai pristato naujos kartos savaeigius purkštuvus – Condor Endurance II. Naujo modelio purkštuvai, komplektuojami su 8 t talpos rezervuaru, skirti stambiems ūkiams ir žemės ūkio bendrovėms, kuriose per sezoną reikia nupurkšti kelis ar keliasdešimt tūkstančių hektarų pasėlių.
Palyginti su pirmtaku, naujos kartos purkštuve įdiegta gana daug patobulinimų ir naujovių, pradedant nauju išorės ir vidaus dizainu, baigiant ypač daug galimybių suteikiančiomis išmaniosiomis technologijomis. Šiomis technologijomis įgyvendinama kompanijos koncepcija, kurios pagrindas – purškimas pagal kiekvieno augalo poreikius (NEED Farming). Naujosios technologijos leidžia purkšti tiksliai tiek, kiek konkrečiam augalui reikia, ir tik ten, kur reikia. Taip taupomos cheminės medžiagos, kartu ir ūkių sąnaudos, be to, tausojama aplinka.
Pasak olandų gamintojo „Agrifac“ purkštuvais mūsų šalyje prekiaujančios bendrovės „Dotnuva Baltic“ vadybininko Algimanto Gyvio, tai iš esmės naujas purkštuvas, kuriame didelis dėmesys skirtas išmanioms purškimo technologijoms, taip pat operatoriaus komfortui.
„Purkštuvo kabinoje – tik aukščiausios kokybės medžiagos kaip naujausiame Ferrari automobilyje, o išskirtiniai ergonominiai sprendimai leidžia komfortiškai dirbti net ir itin ilgą darbo dieną. Tačiau svarbiausia naujiena – vaizdo kamerų ant sijų technologija AiCPlus ir StrictSprayPlus sistema, kurios pagrindas – pulsuojantys purkštukai, galintys atsidaryti ir užsidaryti per sekundę iki 100 kartų. Vadinasi, kiekvienas purkštukas pagal konkretaus augalo dydį gali išpurkšti skirtingas – vienur didesnes, kitur mažesnes – cheminių medžiagų normas“, – išmanias naujoves pristato A. Gyvis, pabrėždamas, kad lig šiol nė vienas purkštuvų gamintojas to dar nesiūlė.
StrictSprayPlus sistema su pulsuojančiais purkštukais leidžia taupyti chemines medžiagas, o augalus padengti tolygiai ir laukuose, kuriuose yra įvairių kliūčių, pvz., elektros stulpų ar medžių. Specialisto pastebėjimu, daugelis stambių ūkininkų aplink kliūtis laukuose susiformuoja technologines vėžes, kad galėtų kliūtis su žemės ūkio technika apvažiuoti nesustodami.
„Važiuojant ratu su purkštuvu, išorinė sijų pusė juda daug greičiau, o vidinė lėčiau, tačiau purškiamas tas pats kiekis, todėl augalai yra perpurškiami. Jei purkštuvas yra su pulsuojančiais purkštukais, išorinei sijų pusei judant greičiau, greitesnė ir pulsacija, o vidinėje – lėtesnė. Skaičiuojama, kad važiuojant ratu naujuoju purkštuvu su pulsuojančiais purkštukais galima sutaupyti iki 20 proc. chemijos“, – naujas taupymo galimybes atskleidžia A. Gyvis.
Ant purškimo sijų sumontuotos vaizdo kameros filmuoja lauką ir augalus, nufilmuota informacija yra akimirksniu apdorojama. Išmanių purkštuvų gamintojas „Agrifac“ ūkininkams suteikia galimybę purkšti dviem būdais: „žalia ant rudo“ arba „žalia ant žalio“.
Pastarasis purškimas – naujovė rinkoje, kurios pritaikomumas ateityje tik didės. Inovatyvus gamintojas daug dirba šioje srityje, kuria įvairias programas, atlieka jų bandymus. Purškiant pirmuoju būdu, tai yra naikinant piktžoles rudame lauke, cheminės medžiagos purškiamos tik ant to, kas žalia. A. Gyvio teigimu, toks purškimas Australijoje, kur nuėmus derlių laukai vos ne pusę metų stovi nejudinami, padeda sutaupyti iki 90 proc. chemikalų. „Stambiems Australijos ūkiams, dirbantiems keliasdešimt tūkstančių hektarų, jau vien tai pagreitina purkštuvo atsiperkamumą. Žinoma, Europos sąlygomis tokių skaičių nepavyks pasiekti, tačiau bet kuriuo atveju ekonomija bus ženkli“, – sako purkštuvų specialistas.
Ypač daug galimybių suteikia antrasis purškimo būdas – „žalia ant žalio“, kai važiuojant žaliu lauku galima nupurkšti tik tam tikros rūšies žoles, dažniausiai piktžoles. Tam gamintojas kuria tam tikrus algoritmus, t. y. programas, kur vaizdo kameros atpažįsta konkrečią žolę ir akimirksniu siunčia informaciją į kompiuterį, kad būtent toje vietoje būtų išpurkšti chemikalai. Važiuojant lauku vienu metu galima naikinti tik vienos rūšies piktžoles, pavyzdžiui, rūgštynes pievose arba ramunes javuose.
Purkštuvų specialisto A. Gyvio teigimu, griežtėjant aplinkosauginiams reikalavimams, vis dažniau Europos Parlamente kalbant apie kai kurių cheminių medžiagų uždraudimą ar jų normų ribojimą, netolimoje perspektyvoje šios „Agrifac“ sukurtos sistemos ūkininkams padės prisitaikyti prie naujųjų reikalavimų ir draudimų.
Antrosios kartos Condor Endurance savaeigiais purkštuvais, su vaizdo kamerų sistema ant sijų ir pulsuojančiais purkštukais, lig šiol gamintojas „Agrifac“ prekiavo tik Australijos, Kanados ir JAV rinkose. Šiemet išmaniosiomis technologijomis aprūpintą purškimo mašiną nuspręsta pristatyti ir Europos šalių ūkininkams – tuo tikslu gamintojas, bendradarbiaudamas su technikos prekybos atstovais atskirose šalyse, rengia turą po Europą.
Pirmasis turo renginys įvyko mūsų šalyje – stambių ūkių savininkams ir žemės ūkio bendrovių atstovams bendrovė „Dotnuva Baltic“ naująjį purkštuvą pristatė šių metų liepos 23 d. Babtyno-Žemaitkiemio dvare Kauno rajone. Po pristatymo Lietuvoje, su naujojo purkštuvo galimybėmis susipažino Estijos ūkininkai, dabar tęsiamas turas po kitas Europos šalis.
Turite klausimų mūsų specialistui?
Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.