Lauko dienos – proga išbandyti techniką ir pasitarti

28-05-2015

Vaida Samuolytė, „PR Service/Edelman Affiliate“

Pašarus ūkininkai galėtų pasiruošti dar greičiau ir pigiau – tai buvo galima pamatyti  Skuodo rajone surengtoje lauko dienoje:  gegužės 27-ąją, trečiadienį, Skuodo, Plungės, Mažeikių, Kretingos, Šilalės, Tauragės ir Klaipėdos rajonų ūkininkai rinkosi į Kęstučio Juozo Palčiausko pienininkystės ūkį Paparčių kaime.

Į lauko dieną Skuodo rajone ūkininkus pakvietusi bendrovė „Dotnuvos projektai“ parodė, kaip dirba naujausia žolių dorojimo technika, taikoma ekonomiška siloso paruošimo technologija.

Į K. J. Palčiausko ūkį lauko dienos dalyviai pradėjo rinktis dar prieš vienuoliktą. Oras buvo tarsi užsakytas – švietė saulė, visi buvo puikiai nusiteikę. Į lauko dieną suvažiavusius daugiau kaip šimtą ūkininkų pasitiko tarytum didžiausiam darbymečiui ar mūšiui išrikiuotas technikos arsenalas – dešimt traktorių su įvairia žolių dorojimo technika. Didžiąją dalį lauko dienai skirtų traktorių ir dalį kitokios technikos paskolino kaimynystėje ūkininkaujantys ar gretimų rajonų žemdirbiai.

„Dotnuvos projektai“ ūkininkams pademonstravo  naujausias žolinių pašarų ruošimui skirtas „Kverneland“ mašinas. Šioms nesavaeigėms mašinoms pasitelkti įvairių modelių „CASE IH“ traktoriai. Taip pat buvo parodyta, kaip veikia teleskopinis „CASE IH“ krautuvas, lankstus ir itin universalus „Schäffer“ šarnyrinis krautuvas, pievų ir ganyklų priežiūrai ir sėjimui skirtas agregatas „Pneumaticstar“.

Ūkininko K. J. Palčiausko fermoje buvo parodyta, kaip dirba pašarų pristūmimo robotas – vienintelis savaeigis įrenginys, kuris nesuspaudžia pašarų – tausoja jų kokybę. Lanksčia, nesudėtinga elektronine valdymo sistema aprūpintas įrenginys lengvai įveikia nuolydžius ir keičia judėjimo kryptį pagal patalpų išplanavimą.

Pagrindinis renginio akcentas buvo žolės dorojimo mašinos. Tarp pastarųjų buvo ir daugeliui Žemaitijos ūkininkų dar nematytas Austrijoje pagamintas „CASE IH“ firmos traktorius „Farmall U PRO“. Šis traktorius yra iš dalies pačių ūkininkų kūrinys: jis sukonstruotas  įvertinus Vokietijos ir Austrijos ūkininkų apklausos rezultatus. Išskirtinė šio traktoriaus savybė – standartinės įrangos gausa: pusiau automatinė pavarų dėžė, keturių greičių galinis velenas, speciali valdymo rankena bei atskiras hidraulikos bakas.

Lauko dieną buvo galima pamatyti ir jau Skuodo rajone naudojamą itin ekonomišką traktorių „CASE IH Puma 160 CVX“, turintį belaipsnę transmisiją. Tokia transmisija traktoriuje atitinka automatinę pavarų dėžę lengvajame automobilyje.

Vis dar naujiena gyvulininkystės ūkiuose – savaeigiai frontaliniai krautuvai, kurių galimybes irgi buvo galima pamatyti  šiame renginyje. Čia buvo pademonstruotas „Farmlift“ teleskopinis krautuvas, kuris vietoje įprastos hidrostatinės pavarų dėžės turi traktoriaus pavarų dėžę ir dėl to pasižymi didesne traukiamąja galia – juo galima traukti bet kokį padargą  iki 20 tonų svorio, jį galima panaudoti ir silosui minti.

Pievų ir ganyklų priežiūrai pristatytas agregatas „Pneumaticstar“ vienu važiavimu išlygina kurmiarausius, iššukuoja seną žolę, sustabdo drėgmės garavimą bei išberia žolių sėklas. Žolių sėklos paskleidžiamos pakrikai be tarpueilių, o trys paskutinės akėtvirbalių eilės jas sumaišo su žeme.

Per dvi valandas K. J. Palčiausko ūkyje pademonstruotos įvairios „Kverneland“ šienapjovių kombinacijos. Viena  jų – unikali traktoriaus priekyje montuojama 3,2 metrų pločio šienapjovė be plaušintuvo, ji sraigtu suformuoja sąvalką tarp traktoriaus ratų, kad šis nevažiuotų per jau nupjautą žolę. Šis techninis sprendimas Hanoveryje buvo apdovanotas žemės ūkio technikos parodos „Agritechnika 2013“ medaliu. Lauko dieną buvo taip pat galima pamatyti, kaip veikia prikabinamos šienapjovės žolės numetimo juosta. Šios kombinacijos rezultatas – viena žolės sąvalka: nereikia grėblio, taupomas laikas ir pinigai.

Renginyje buvo galima sužinoti, kaip pasigaminti aukštos kokybės pašarus, kaip išsirinkti tinkamiausią, ūkio dydį, turimą traktorių parką atitinkančią techniką. Ūkininką iš Ylakių domino efektyvus grėblys, Aleksandrijoje ūkininkaujančius tėvą ir sūnų – nauja šienapjovė, kiti aiškinosi traktorių privalumus. Kiekvienas galėjo patenkinti savo smalsumą ir padiskutuoti su „Dotnuvos projektų“ žemės ūkio technikos ekspertais.

„Kiekvienos naujovės siekis – dirbti greičiau ar kokybiškiau. Visa tai gali būti įvertinta mažesnių veiklos sąnaudų pinigine išraiška. Tokių stebuklų, kad pašarų ruošimą atpigintume dvigubai, šiais laikais, žinoma, tikėtis nevertėtų. Panašių revoliucijų laikai jau praeityje. Tačiau jei nuo kiekvieno žolės rulono sutaupoma po keliasdešimt eurocentų ar net po eurą, per visą pašarų ruošimo sezoną susidaro apčiuopiama suma“, – sakė bendrovės „Dotnuvos projektai“ pardavimų vadybininkas Romualdas Mankevičius.

K. J. Palčiausko ūkį lauko dienai bendrovė pasirinko dėl to, kad tai – tvarkingas, kitų ūkininkų akį traukiantis ūkis. Jame naudojama šiuolaikiška technika, daugumą šio ūkininkų sprendimų įvertina bei pakartoja ir jo kolegos. Daugiau kaip 20 metų ūkininkaujančiam K. J. Palčiauskui  priklauso daugiau kaip 200 hektarų žemės, apie 200 galvijų.

Lauko dienos metu Paparčių kaimo ūkininkas apsisprendė įsigyti naują 4 metrų pločio už traktoriaus kabinamą šienapjovę. „Tai patikima, naši technika. Anksčiau turėjau priekyje kabinamą šienapjovę, bet padidėjus ūkiui, prireikė pajėgesnės“, – sakė ūkininkas. Jis teigė nevengiąs dalyvauti žemės ūkio technikos pardavėjų organizuojamose Lauko dienose. Šie renginiai – gera galimybė praktiškai įvertinti vienos ar kitos mašinos galimybes.

Lauko diena, pasak „Dotnuvos projektų“ pardavimų vadybininko R. Mankevičiaus – laikas, kai ūkininkai ir žemės ūkio technikos pardavėjai gali pasidalinti žiniomis, pasverti siūlomų naujovių privalumus ir trūkumus. Į vieną vietą suvažiavę ūkininkai pasikalba ir apie ūkininkavimo, rinkos bei žemės ūkiui reikšmingas politikos aktualijas.

Apie „Dotnuvos projektus“:

Viena sparčiausiai Baltijos šalyse augančių žemės ūkio aptarnavimo įmonių prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų – „Case IH", „Kverneland Group", „Schaffer“ „Einböck", „Quicke", „Agrifac“, „Caruelle“, „Junkkari“ ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas.

Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Rinkai įmonė siūlo Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro ir užsienio kompanijų javų, rapsų, cukrinių bei pašarinių runkelių, pašarinių ir vejų žolių, ankštinių augalų ir kitas sėklas. Sėklos platinamos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Bendrovė taip pat stato „Cimbria", „Symaga“, BIN, „Morillon“, „JKF Industri“ ir „Andritz Feed and Biofuel“ grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą.

Bendrovėje „Dotnuvos projektai“ dirba virš 200 darbuotojų, jos apyvarta praėjusiais finansiniais metais siekė 206 mln. litų. Vidutiniškai įmonė per metus parduoda apie 15 tūkst. tonų sėklų, 1000 žemės ūkio padargų, pastato ar rekonstruoja 26-28 įvairaus dydžio grūdų saugyklų.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką