Turite klausimų mūsų specialistui?
- Pasirinkite artimiausią padalinį.
- Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Savaeigis purkštuvas „Agrifac“ lauke pademonstravo savo išskirtines galimybes.
Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas
Atrodytų įprastas renginys – žemdirbius aptarnaujančios įmonės suorganizuota lauko diena. Bet ne, šį kartą Kėdainių rajone „Dotnuvos projektai“ surengė tokį žemės ūkio technikos pristatymą, kuris sukėlė daug karštų duonos augintojų ginčų, dažniausiai paženklintų skeptikų pralaimėjimais, ūkininkų diskusijų ir susirikusiųjų nuostabą šiuolaikinės technikos laimėjimais.
Kartu su ūkių tendencijomis
„Kiekvienais metais atsiranda naujovių, tad ir šie ne išskirtiniai. Žemės ūkio technologijos stumiasi į priekį, todėl ūkininkams nevalia nuo jų atsilikti“,- kalbėjo „Dotnuvos projektų“ Technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas. „Šią dieną daugiausiai dėmesio skyrėme dideliems ir galingiems savaeigiams ir prikabinamiems purkštuvams, naujos kartos trąšų barstytuvams ir kitai, itin greitai, augalų priežiūrai skirtai, žemės ūkio technikai. Žinoma, nebuvo pamirštas ir žemės dirbimas bei sėjos agregatai – jai taip pat ypatingas dėmesys“,- renginio metu pakalbintas sakė R.Janarauskas.
Žvelgiant iš šalies, pasirodė, kad renginys, pamirštant smulkiuosius, daugiau buvo skirtas vidutiniams ir stambiesiems ūkininkams, kurių laukų išskirtinis bruožas – kas 36 metrai nužymėtos technologinės vėžės. Su tuo negalėjo nesutikti „Dotnuvos projektų“ specialistai: „Ūkiai Lietuvoje stambėja, todėl jiems reikalingos našios bei greitos žemės ūkio mašinos. Šiai dienai itin aktualus žemės ūkio agregatų, pagal užgriebio plotą, suderinamumo klausimas, todėl šia kryptimi dirbame itin intensyviai“.
Orkestro vadovas
Lauko dienos ašimi neabejotinai reikėtų laikyti savaeigio purkštuvo „Agrifac Condor“ bei prikabinamų „Kverneland Ixtrack“ purkštuvų „Ikarus S“ pristatymą.
Specialistų teigimu, savaeigiai purkštuvai „Agrifac Condor“ – puiki investicija stambiems ūkiams bei žemės ūkio bendrovėms. „Agrifac“ pasižymi kompaktiška konstrukcija, labai geru matomumu iš kabinos. Šiuose purkštuvuose montuojami „Iveco“ firmos varikliai, hidrostatinė „Linde“ ratų pavara.
Bendrovės „Dotnuvos projektai“ vadybininkas Algimatas Gyvis teigia, kad aukščiausios klasės purkštuve gale montuojamų sijų plotis gali siekti net 54 m. Purkštuvo bako talpa 5000 litrų, o automatiškai reguliuojamų ratų plotis nuo 150 iki 225 cm. Čia sumontuota hidrostatinė važiuoklė su visais keturias varomaisiais ratais, kurių abi poros yra vairuojamos.
Važiuodamas iš lauko į lauką savaeigis purkštuvas lengvai pasiekia 50 km/h greitį, todėl ūkininkas gali greit reaguoti į pasėlių problemas skirtinguose laukuose.
Vienas stambiausių Kėdainių rajono ūkininkų Dainius Venckus, lauko dienoje išbandęs „Agrifac“ purkštuvą, galutinai nusprendė jį įsigyti. „Tai bus pagrindinis mano ūkio orkestro instrumentas“, - Daukšių kaimo laukuose kalbėjo ūkininkas, akcentuodamas, jog jam labiausiai imponuoja šio agregato grietis ir sumanumas taupant brangius cheminius preparatus.
Didelės trąšų barstomosios galimybės
Jau taisyklė, kad geriausiai įvertina žemės ūkio techniką tie kas išgali ją įsigyti, todėl smalsu buvo išgirsti D.Veckaus ir Pakruojo rajono ūkininko Gintauto Lebedos pokalbį. „Viskas tvarkoj, technologinės kas 36 m, purkštuvai viską pasiekia, bet kaip bus su trąšomis, juk mano barstytuvas vos 30 m sugeba patręšti. Gal kaip kolega Dainius reikia daugiau naudoti skystųjų amoniako trąšų, bet vėl gi, problemos jas pristatant į lauką, kiti dalykai“,- svarstė apie 900 ha dirbantis pakruojietis.
Čia į pokalbį įsiterpia A.Gyvis, ūkininkus kviesdamas pasižiūrėti į naujos „Kverneland“ trąšų barstomosios darbą. Barstomoji su centrinio srauto barstymo sistema „CentreFlow“ yra išskirtinio tikslumo mašina. Dėl elektroninių valdiklių galima automatiškai pakeisti išleidimo tašką ir taip suskirstyti barstomosios darbinį plotį į ne mažesnius nei 2 m segmentus.
Testavimo dėžutėse esanti salietra rodė, kad su savo užduotimi trąšų barstomoji susitvarkė.
„Šioje mašinoje trąšų granulės išbyra ant besisukančio centre barstomosios esančio cilindro ir įgauna tokį pat pagreitį kaip mentės, todėl skleidžiamos neskyla. „Kverneland“ konstruktoriai parinko tokį menčių ilgį kurios neskaldydamos trąšų granulių, jas paskleidžia maksimaliu atstumu“,- komentavo A.Gyvis.
Tam, kad lauko dienos dalyviai akivaizdžiai galėtų pamatyti barstomosios galimybes kas 36 m buvo išdėliotos testavimo dėžutės, kuriose, pravažiavus agregatui, buvo aiškiai matyti iš bendrovės „Linas Agro“ įsigyta rusiška salietra. „Ši barstomoji vienu pravažiavimu gali užgriebti 36 m plotą. Žinoma, gali iškilti problemų jei trąšose daug dulkinės frakcijos granulių ar barstymo metu yra didelis šoninis vėjas“,- sakė A.Gyvis.
Žemės dirbimo lyderiai
Lauko dienos dalyviams taip pat buvo pademonstruotas „Kverneland“ plūgo su „Variomat“ sistema darbas. Čia pat lauke buvo įrodyta, kad „Variomat“ geriausias pasirinkimas įvairaus tipo dirvožemiui. Unikali linginė korpuso apsauga saugo plūgą nuo akmenų, dilimo, užtikrina ilgą plūgo tarnavimo laiką.
Ūkininkų vertinimui buvo pademonstruotas trijų skirtingų dirvos skutikų darbas, GPS sistemų veikimas.
Susirinkusieji taip pat galėjo įvertinti naujos kartos „Kverneland“ sėjamosios „U-drill“ darbą, apžiūrėti ir įvertinti darbinių dalių valdymą. Beje, pasak bendrovės „Dotnuvos projektai“ specialistų, apžiūrai pristatyta 6 m sėjamoji šiemet per rudens sezoną yra pasėjusi 800 ha žiemkenčių, tad žemdirbiai akivaizdžiai galėjo įvertinti jos darbinių detalių nusidėvėjimą.
Lauko dienos dalyviams buvo pristatytos naujos kartos padargų žemės dirbimo galimybės.
Turite klausimų mūsų specialistui?
Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.