Ar technologijos pakeis pasaulį?

19-09-2017

Ar technologijos pakeis pasaulį?

Ar Lietuvos ūkininkai padės išmaitinti pasaulį? Jau 2025-aisiais planetoje mūsų gyvens 8 milijardai, o 2050-aisias šis skaičius išaugs iki 9,6 milijardų. Per visą žmonijos istoriją žemės ūkis vystėsi, atsiliepdamas į didėjančio gyventojų skaičiaus poreikius. Padidinti žemės plotų beveik nebegalime. Išeitis - tiksliojo ūkininkavimo sistemos, leidžiančios ne tik išnaudoti kiekvieną, kad ir nedidelį lauko plotelį, bet ir efektyviai išberti sėklas, trąšas bei kitas augalų priežiūros priemones. Tai ypač aktualu šį rudenį, kai gamta negaili ūkiams didelių išbandymų.


Ar technologijos pakeis pasaulį?

Dirvų ruošimo darbai nukeliami

Sudėtingos oro sąlygos neleidžia įvažiuoti į laukus. Kad tinkamai įdirbti žemę, reikia, kad žemė byrėtų, būtų pradžiūvusi. Šiuo metu žemės dirbimo darbai sustoję, reikia bent savaitės saulėtų orų. Padargą reikėtų rinktis labai atidžiai, atsižvelgiant į dirvos drėgnumą, planuojamą sėti kultūrą.

Nors pasaulyje plinta neariamosios žemdirbystės sistemos, „Kverneland Group“ toliau tobulina ir plūgus. Lietuvos ūkininkai vis dažniau renkasi minimalaus žemės dirbimo ir sėjos technologijas, tačiau tradicinis arimas išlieka patikimu ir laiko patikrintu dirvos dirbimo būdu. „Dažnai tie, kurie pabando visų laukų nearti, anksčiau ar vėliau sugrįžta prie tradicinės žemdirbystės dėl įvairių priežasčių. Kiekviename ūkyje jos skirtingos“, – tvirtina „Dotnuva Baltic“ specialistas Valentinas Bogačiovas.

Ar technologijos pakeis pasaulį?


Galima užsidirbti ir Lietuvoje

Ar technologijos pakeis pasaulį?

„Techniką renkuosi labai atsakingai, 10-čiai metų. Svarbu paprastumas ir tikslumas, valdymas traktoriuje įmontuotu kompiuteriu, į kurį galima prijungti kelias mašinas. Su „Kverneland“ barstomąja sutaupau 10% lėšų. Per 5 metus investicija atsiperka.“ – Jonavos r. ūkininkas Rimantas Kubiliūnas.

Ar technologijos pakeis pasaulį?


Gedimino kalnui gelbėti – ypatingas augalas-hibridas

Nuošliaužų ardomą Gedimino pilies kalną bando gelbėti įvairių specialybių atstovai. Sprendimus siūlo ir žolių selekcininkai. Žemdirbystės instituto mokslininkai siūlo eraičinsvidrės veisles, jos pritaikytos mūsų klimatui. Žemdirbystės institute sukurtos pašarinių žolių sėklos sudaro 80 proc. viso „Dotnuva Baltic“ parduodamų šių sėklų asortimento, o tarp javų sėklų – 20 proc. LAMMC ŽI sukurtų veislių sėklas platiname ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje.

Ar technologijos pakeis pasaulį?

Skaityti daugiau


Bendrumas įkvepia

Ar technologijos pakeis pasaulį?

Rugsėjo 14 d. portale 15min.lt prasidėjo naujas projektas „Bendrumas įkvepia, kurį remia UAB „Dotnuva Baltic“.

Kodėl ėmėmės šio projekto? Didžioji mūsų klientų dalis – kaimo žmonės. Dirbdami su jais mes matome, kiek daug čia nuostabių žmonių, kurie vienijasi į bendruomenes, drauge dirba, kad jų gyvenvietės būtų patraukli vieta gyventi, dirbti, kurti ateitį. Pradėję pasakoti apie kaimą per ūkininkų kartas, dabar žengiame toliau ir kviečiame pažvelgti į jį per draugiškas bendruomenes.

Skaityti daugiau

Ar technologijos pakeis pasaulį?

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką