Turite klausimų mūsų specialistui?
- Pasirinkite artimiausią padalinį.
- Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
2017 metų pavasaris pateikė daug netikėtumų, kurie privertė žemdirbius ieškoti naujų sprendimų problemoms įveikti. Dėl dažnų kritulių ir dirvos būklės, atsirado laukų, kur po sėjos susidarė storesnė pluta, trukdanti javams dygti.
Plutos ardymui/laužimui tinka pasėlių priežiūros akėčios, kurių akėtvirbaliai purena dirvą tik 1,5 ÷ 2 cm gyliu, o javų sėjos gylis būna 3 ÷ 5 cm. Jautriems augalams (cukriniams runkeliams ir pan.), geriau tinka rotorinės pasėlių priežiūros akėčios. Jas sudaro rėmas su pritvirtintais dantytaisiais ratais. Ratai pastatyti kampu važiavimo krypčiai ir nuo sukibimo su dirva pasisuka, tuo pačiu įsismeigia kiti akėtvirbaliai, o esantys dirvoje – purena (trupina) viršutinį dirvos sluoksnį, nustumia susidariusius grumstus į šoną. Po pluta buvusieji augalai (gelsva spalva) gauna laisvę, ir po kurio laiko įgauna žalią spalvą. Supurenta dirva mažiau išgarina drėgmės, kuri atitenka pasėtiems augalams.
Laukus su skirtingais augalais purename skirtingu važiavimo greičiu – mažesnis (6-8 km/val.) greitis taikomas jautriems augalams (soja, cukriniai runkeliai, rapsai ir pan.). Didesnis greitis (10-15 km/val.) taikomas sudygusiuose javuose. Purenimo gylis priklauso ir nuo važiavimo greičio bei dirvos kietumo. Svarbu, kad purenimo greitis ir gylis būtų tokie, kad akėčių purenimo diskai kuo mažiau šokinėtų vertikalia kryptimi.
Austrijos firmos „Einböck“ rotorinės pasėlių priežiūros akėčios AEROSTAR ROTATION naudojamos vidutinio sunkumo dirvoje. Sunkių dirvožemių laukams, firma gamina rotorines akėčias „Rotarystar“. Įdomu tai, kad su „Rotarystar“ galima purenti dirvą, ir tuo pačiu naikinti piktžoles kai augalai būna gerokai paaugę.
Turite klausimų mūsų specialistui?
Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.